07 Ocak 2006

Kızlar oyun oynuyolar ya, beni de yanlarına alırlar umuduyla ve (aslında arkadaş görmek beni çok mutlu ettiği için) hehe hehe diye gülerek yanlarına gittim.
Kızlardan birisi bana dediki:
---Ben gülecek bir şey göremiyorum. (gerçekten öyle dedi) biraz ters galiba.. Posted by Picasa

7 yorum:

pandora dedi ki...

Vallahi bu çocuklar hakikaten çok hain olabiliyorlar! Zavallı Rüzgar'ımın da başına geliyor böyle şeyler :(

Binnur Akhun Önen dedi ki...

Sevgili ÖZlem o zaman barışçıl ve sevecen çocuklar olarak en iyisi Rüzgar ile NEhir'i bir araya getirmek :)

pandora dedi ki...

Evet, sevecen ve iyi niyetli çocuk bulmak zor! Hatta bazen anneler de hain oluyor! Benim adım Umut bu arada (belki kızı Rüzgar olan Özlem diye başka bir tanıdığın vardır :), onunla mı karıştırdın ki?), ama ikinci adım da Özlem çok enteresan ki, ben Umut'u kullanıyorum ama :)

Binnur Akhun Önen dedi ki...

Umut ne kadar ilginc ki benim de ikinci adım Özlem :)
HAtta üniversitede bana hep Özlem derlerdi ama ben kendimi ailemin çağırdığı şekliyle Binnur olarak biliyorum. ÖZlem adı daha hoş gibi gözükse de :)
Bana bir zamanlar Özlem ve minişi Rüzgar diye post atan bir arakadaş vardı. BEn seni onunla karıştırdım. Ama ne kadar ilginç değil mi Rüzgar adı o kadar yaygın değil oysa...HAdi bir dönem Özlem çok modaymış ama...
Kaçlısın bilmem?

pandora dedi ki...

Valla, ben de Özlem adını pek sevmem aslında, milyonlarca Özlem adı var diye belki de :) 71'liyim ben. Bana da nüfus cüzdanımda Özlem Umut yazıyor ama hayatım boyunca hep Umut diye seslenildiği için birisi kimliğimde görüp Özlem diye seslenirse üstüme bile alınmam yani :) Ve evet, Rüzgar adı yaygın değil, özellikle bir kız için :) Ben de yaygın olmayan adları sevdiğim için kızımın adı Rüzgar :) Ama benzer isimlerde iki kişi (anne+kız) olması ilginç :)

Binnur Akhun Önen dedi ki...

BEn de 70 liyim...Cevremdeki herkes 80 li gibi oysa.. :) Sevindim valla ..
Evet 70 lerde yaygınmış Özlem adı...Okulda, anfi'de 4-5 özlem vardı ve biri de erkekti tuhaf ama...BU durumda Binnur olmak daha ala :)
İşte seninle aynı duyguları paylaştığımız için kızımın adı Nehir. Ama göbek adını nüfüsa yazdırmadım (Melek) tek isimle işi kolay olur diye..Kulagına okuttum. Bu tür gelenekler hoşuma gidiyor...
Biz iyi muhabbet ediyoruz bloglar sayesinde bu arada :)

pandora dedi ki...

Ben de aynen senin gibi Rüzgar'a ikinci bir isim koymadım hep problem oluyor sonra diye :) Kendimden bildiğim için! Bir de ben evlenirken kendi soyadımı terk etmek istemedim (çok saçma sapan geliyor bana bu illa erkeğin soyadını alma mecburiyeti, niye ki yani? Benim var zaten kendi soyadım!), yasaya göre her iki soyadını da taşıyorum şimdi, hem kendimin, hem eşimin, yani iki adım iki soyadım var kimliğimde! Gören İspanyol soyluları gibi bitmek bilmeyen isimlerime şaşıyor :)